Aktualności - dowiedz się co u nas słychać | ALSAND
Logo

Aktualności
CO W DIETETYCE PISZCZY...

Wodorowe testy oddechowe

10.01.2023

Wodorowy test oddechowy jest badaniem stosowanym w diagnozowaniu problemów związanych z trawieniem i nietolerancją pewnych rodzajów cukrów. Aby uzyskać jak najdokładniejszy wynik, pacjent musi pamiętać o kilku ważnych kwestiach przed przeprowadzeniem testu. Test jest prosty i nie niesie ze sobą większych obciążeń dla pacjenta.

Czytaj dalej...

Dieta na płodność - jak powinna wyglądać?

22.06.2022

Problemy z płodnością nie są wcale rzadkie. Szacunkowo nawet 15-20% par boryka się z niepłodnością, czyli niemożność zajścia w ciążę przez co najmniej 12 miesięcy pomimo regularnych prób. Czynników wpływających na nasze funkcje rozrodcze jest bardzo wiele, a dieta jest jednym z nich. Zatem jak powinna wyglądać dieta na płodność? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Czytaj dalej...

Dieta wegańska - na czym polega i jak ją zbilansować?

03.06.2022

Roślinny sposób żywienia zyskuje na popularności i również w gabinecie dietetyka coraz częściej pojawiają się osoby, które oczekują zbilansowania jadłospisu bez mięsa. Jednak wegetarianizm tak naprawdę ma niejedno imię, a jednym z nich jest właśnie dieta wegańska. Czym jest i jakie są wyzwania z nią związane?

Czytaj dalej...

Skontaktuj się z nami

W trosce o twój komfort, przygotowaliśmy plany dojazdu do naszego gabinetu, dostępne dla mieszkańców Puszczykowa, Lubonia, Mosiny, Poznania, Kościana, Wir, Krosna, Krosinka, Rogalina oraz Komornik.

Puszczykowo Luboń Mosina Poznań Kościan Wiry Krosno Rogalin Komorniki Krosinko

Jeśli masz pytania, napisz do nas maila lub zadzwoń

dietetyka@alsand.eu +48 784 086 726