Dieta i ruch - sprzymierzeńcy organizmu | ALSAND
Logo

Dieta i ruch - sprzymierzeńcy organizmu

Umiarkowana aktywność ruchowa - spacer

W czasach obecnych, uprawianie sportu stało się dość trudne. W pogoni za pracą i w rozwiązywaniu codziennych problemów zapominamy, że czas upływa nieubłaganie. By nieco go spowolnić, zachować dobrą kondycję, szczupłą sylwetkę oraz dobre zdrowie, należy jak najlepiej zadbać o swoje ciało, przeznaczając nieco czasu na intensywny ruch.

Dobrym powodem na wznowienie aktywności ruchowej jest wiosna. Dłuższe i cieplejsze dni, odrastająca zielona trawa, pierwsze wiosenne kwiaty - te symptomy budzącej się przyrody z pewnością skłonią wiele osób do wybrania się na spacer. Spacer to idealna forma aktywności fizycznej dla lubiących leżeć na kanapie. Spacer nie męczy, ale powoduje lepsze ukrwienie organizmu, dotlenia go i sprawia, że zastałe stawy i mięśnie nabiorą sprężystości.

To może być początek, niejako wstęp do rozszerzenia aktywności fizycznej - następnym krokiem może być basen, siłownia czy klub fitness.

Dieta i ruch - sprzymierzeńcy organizmu


Zdrowy styl życia - dieta

Wszystkie te propozycje są przeznaczone dla osób niespecjalnie lubiących się męczyć i katować ćwiczeniami fizycznymi - to raczej forma aktywnego wypoczynku, przynoszącego dodatkowe korzyści w postaci zgubienia paru zbędnych kilogramów i poprawienia wyglądu sylwetki.

Podczas ćwiczeń nawet tych najmniej intensywnych dobrze jest stosować dietę. Nie ma tu mowy o diecie odchudzającej, ale o lekkostrawnej, zawierającej dużo składników odżywczych, witamin, mikro i makroelementów oraz błonnika. Dietetyczny styl żywienia wspomagany ćwiczeniami fizycznymi pozwoli w późniejszym wieku na dużo sprawniejsze stawy i mięśnie, a to z kolei sprawi, że będąc seniorem nie będziemy tego niekorzystnie odbierać, a nasze ciało pozostanie sprawne do późnej starości.

Dobrze odżywione ciało to sprawny mózg

Zdrowa żywność i aktywność fizyczna przyczyniają się również do poprawy kondycji umysłowej, poprawiają pamięć i koncentrację, a nawet pobudzają ukryte zdolności, o których do tej pory nie miało się pojęcia. Przyczyną jest dotlenienie mózgu oraz prawidłowe jego odżywienie. Naukowo jest dowiedzione, że na pracę mózgu wpływa dieta bogata w żelazo, kwas foliowy, białko oraz kwasy tłuszczowe typu Omega 3. Ważnym elementem jest prawidłowy poziom glukozy we krwi oraz magnez utrzymujący właściwą pracę komórek nerwowych.

Przy obecnym trybie życia, gdzie praca stała się wykładnikiem codzienności a wolny czas na przyjemności i odpoczynek jest luksusem, dieta bogata w składniki odżywcze oraz codzienna porcja ruchu jest ze wszech miar wskazana dla poprawy zdrowia i samopoczucia.

Skontaktuj się z nami

W trosce o twój komfort, przygotowaliśmy plany dojazdu do naszego gabinetu, dostępne dla mieszkańców Puszczykowa, Lubonia, Mosiny, Poznania, Kościana, Wir, Krosna, Krosinka, Rogalina oraz Komornik.

Puszczykowo Luboń Mosina Poznań Kościan Wiry Krosno Rogalin Komorniki Krosinko

Jeśli masz pytania, napisz do nas maila lub zadzwoń

dietetyka@alsand.eu +48 784 086 726